AK Parti’li Karahocagil: ‘Muhalefet, felaketi oya tahvil etme peşinde’ 2023

AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, “Muhalefet, felaketi oya tahvil etme peşinde. Bu büyük millet çirkin hesap yapanları da hizmet ehlini de her zaman ayırmasını bildi, yine bilecektir.” dedi.

Karahocagil, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Kahramanmaraş merkezli depremlerin hemen ardından partisi tarafından Besni’de görevlendirildiğini ve bölgeye gittiğini anlattı.

Orada vatandaşları ve kurtarma ekiplerini gördüğünü belirten Karahocagil, her zaman, her olaya laf söylemeden duramayan; hükümeti, devleti aşağılama adına hiçbir fırsatı kaçırmayan “Gezicilerin” ise bölgede olmadığını söyledi.

Karahocagil, sözlerini şöyle sürdürdü:

“TÜSİAD yoktu, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği yoktu. Atatürkçü Düşünce Derneğinin, hayvanseverlerin, Mimarlar Odasının, Tabipler Derneğinin, Barolar Birliğinin esamesini duymadım, görmedim. Ne ormanları seven şahıslar ne Kaz Dağları sevicileri ne de Boğaziçili sağduyulu menfaatperestler vardı. Yağmacılardan daha çok midemi bulandıranlar, siyasi yağmacılar oldu. Göçük altında ölen şehitlerimizin kanından ve etinden koparmaya çalışan akbabalar. ‘Bu felaketi nasıl oya çevirebilir, nasıl iktidara bir adım daha yaklaşabiliriz’ diyen haramilerden, kalitesizlerden, haysiyetsizlerden daha çok tiksiniyorum. ‘Depremzedeyim, Hatay‘dayım, kimse yardım etmiyor, burada devlet yok’ diye tweet atan kişi, Tekirdağ‘da bir barda ‘yok’ dediği devlet tarafından enselendi. İnşallah devletin her zaman, her saat, her yerde olduğunu anlamıştır.”

AK Parti’li Karahocagil, muhalefetin, felaketi oya tahvil etme peşinde olduğunu savunarak, “Bu büyük millet çirkin hesap yapanları da hizmet ehlini de her zaman ayırmasını bildi, yine bilecektir.” diye konuştu.

Son Dakika Politika AK Parti’li Karahocagil: ‘Muhalefet, felaketi oya tahvil etme peşinde’ – Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Bir cevap yazın