‘Balkanlara Hüzünlü Veda’ kitabı, enkazdaki… 2023

‘Balkanlara Hüzünlü Veda’ kitabı, enkazdaki fotoğrafı ile Kahramanmaraş’ın sembollerinden biri oldu

BALIKESİR – ‘Balkanlara Hüzünlü Veda’ kitabının, Kahramanmaraş merkezli depremden sonra enkazda çekilmiş fotoğrafı, Kahramanmaraş’ın hüzünlü veda sembollerinden biri oldu.

Kahramanmaraş ve 10 ilde yaşanan deprem felaketinin yaraları sarılırken, kitabın yazarı Emekli Albay, tarihçi yazar Atilla Güler, Balkanlar’da Hüzünlü Veda kitabının o fotoğraf ile Kahramanmaraş’ta hüzünlü vedalara sembol olduğunu ifade etti.

Balıkesir’in Edremit ilçesinde Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Canlı’yı makamında ziyaret eden Emekli Albay, tarihçi yazar Atilla Güler, internette büyük ilgi çeken o fotoğrafın hikayesini anlattı.

Güler depremin büyük acılar verdiğini ifade ederek, hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi. Güler “Kahramanmaraş’a özellikle son üç dört yıldır hem kitap fuarına hem de oradaki yetkililerin ve okulların davetlisi olarak konferanslara gittim. Öğrencilerin çok yoğun ilgisi oluyordu. Kitaplarımıza öğrenci kardeşlerimiz büyük bir ilgi gösteriyorlardı. Kitaplarımı imzalayarak arkadaşlarımıza, kardeşlerimize sevgiyle vermiştim. Gelen bir haberle gerçekten bu üzüntülere bir üzüntü daha eklendi. Bu görüntü bir hatırlatma, bir anı olması itibariyle de bana yaşantımda belki karşılaşacağım en büyük hüzünlerden bir tanesini verdi” dedi.

Son Dakika Yerel ‘Balkanlara Hüzünlü Veda’ kitabı, enkazdaki fotoğrafı ile Kahramanmaraş’ın sembollerinden biri oldu – Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Bir cevap yazın